05-07.10.2017
  • 5-7.10.2017
  • #WMW2017
  • #WMWPRO

Festiwal

Warsaw Music Week to nowoczesny festiwal miejski prezentujący utalentowanych artystów z Polski i zagranicy, a także kluby i sale koncertowe w Warszawie. Inicjatywa powstała w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music Productions z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa, Liverpool Music Week w okresie starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. I choć Warszawa nie zdobyła tytułu, zyskała nowy festiwal, który w tym roku będzie miał już 8. edycję. W ciągu 7 lat, na festiwalu bawiło się ponad 60 tysięcy osób! Gwiazdami poprzednich edycji byli m.in.: Unkle, Hooverphonic, Ladytron, Hercules & Love Affair, Crystal Fighters, DJ Mehdi, Goldie, Toro Y Moi, Erol Alkan, Thomas Azie, DJ Falcon i wielu innych. Łącznie w Warsaw Music Week udział wzięło ponad 90 artystów zagranicznych i 150 wykonawców z Polski, którzy wystąpili w ponad 25 klubach i salach koncertowych w Warszawie.

Warsaw Music Week to pierwszy w Polsce festiwal, który od 2012 roku zapoczątkował program showcase’owy. Niezależne wytwórnie i labele mają tu szansę zaprezentować artystów i premierowe wydawnictwa . Tegoroczna edycja obfituje w nowości.

W 2017 roku odbędą się showcase’y wydawnictw, które jeszcze nie miały okazji zaprezentować się w ramach festiwalu, takie jak Brennnessel, Wydawnictwo Agora czy Fonobo. Do listy klubów festiwalowych dołączają dwa nowopowstałe muzyczne miejsca na mapie Warszawy: Grizzly Bar i BARdzo bardzo. Warto śledzić ich repertuar! Po raz drugi z rzędu swoich artystów z niezwykłego i bogatego katalogu zaprezentuje Requiem Records. Absolutną premierą będzie showcase sygnowany przez muzyczny kanał telewizyjny Vevo.

8. edycja obfituje nie tylko w nowe współprace showcase’owe. Do współpracy włączyła się także nowa na polskim rynku agencja koncertowa Fource, która jednocześnie jest jednym z najsilniejszych graczy na rynku w USA, Kanadzie, czy choćby u naszych południowych sąsiadów, w Czechach. Dzięki niej do line-upu festiwalu dołączył ukraiński zespół DakhaBrakha.

Rok 2017 to również zmiany organizacyjne. Promotorem Festiwalu, obok agencji Good Music w tym roku zobaczymy także warszawski klub Progresja, który już rok temu miał gościć na swojej scenie WMW.

Progresja to obecnie największy klub muzyczny w Polsce, przez który w ciągu roku przewija się nawet 80 000 fanów muzyki. Choć klub przez wiele lat kojarzony był z cięższym brzmieniem na scenie Progresji pojawiają się obecnie oprócz rockowych ikon także gwiazdy muzyki mainstreamowej, pop, elektronicznej, alternatywnej, a nawet jazzowej. Progresja to także kawał muzycznej historii. To na jej scenie wyrastały współczesne gwiazdy. W ramach WMW na jej scenie zobaczymy nie tylko wymieniony już wyżej zespół DakhaBrakha, ale także headlinera festiwalu – francuską gwiazdę sceny elektronicznej – Danger.

Warsaw Music Week to również platforma networkingowa dla przedstawicieli branży muzycznej umożliwiająca nawiązywanie kontaktów i wymianę doświadczeń pomiędzy artystami i menedżerami, wytwórniami, promotorami z kraju i zagranicy. W ramach Warsaw Music Week PRO, tym razem odbędzie się cykl warsztatów, które są również częścią Music Export Conference, realizowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Narodowym Centrum Kultury oraz Miastem Stołecznym Warszawa i Warsaw Music Week. Podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się ona w Centrum Kreatywność Targowa, na warszawskiej Pradze.
Organizator główny i koordynator: Good Music Productions i Progresja Music Zone.

Dołączcie do nas!

About
Kontakt
Social