27-30.10.2016
  • 27-30.10.2016
  • #WMW2016
  • #WMWPRO

Festiwal

logo-data

Warsaw Music Week to nowoczesny festiwal miejski prezentujący utalentowanych artystów z Polski i zagranicy a także kluby i sale koncertowe w Warszawie. Inicjatywa powstała w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music Productions z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa, Liverpool Music Week w okresie starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. I choć Warszawa nie zdobyła tytułu, zyskała nowy festiwal, który w tym roku będzie miał już 7. edycję. W ciągu 6 lat, na festiwalu bawiło się ponad 60 tysięcy osób! Gwiazdami poprzednich edycji byli m.in.: Unkle, Hooverphonic, Ladytron, Hercules & Love Affair, Crystal Fighters, DJ Mehdi, Goldie & MC Jakes, Toro Y Moi, Erol Alkan, Thomas Azie, DJ Falcon i wielu innych. Łącznie w Warsaw Music Week udział wzięło ponad 80 artystów zagranicznych i 100 wykonawców z Polski, którzy wystąpili w 15 klubach i salach koncertowych w Warszawie.

Warsaw Music Week to pierwszy w Polsce festiwal, który od 2012 roku zapoczątkował program showcasowy Niezależne wytwórnie i labela mają tu szansę zaprezentować artystów i premierowe nagrania. Tegoroczna edycja przynosi rekordową liczbę showcasów. Przed publicznością festiwalu zagrają muzycy z uznanych wytwórni jak Nextpop, Requiem Records, Asfalt, ale również młode, lecz szturmem wchodzące na polski rynek Father And Son Records And Tapes, czy Addiction Records. Po raz pierwszy pojawią się też agencje artystyczne: To Be Annoce Music, Dream Mode Gropu oraz Hand2band. Dzięki współpracy z Kulturprojekte Berlin na jednej ze scen Warsaw Music Week pojawią się niemeccy artyści w ramach serii Berlin Pop-Up Club.

Warsaw Music Week to również platforma networkingowa dla przedstawicieli branży muzycznej umożliwiająca nawiązywania kontaktów i wymianę doświadczeń pomiędzy artystami i menadżerami, wytwórniami, promotorami z kraju i zagranicy. W tym roku po raz pierwszy przedstawiamy rozszerzającą idee networkingową konferencję Music Export Conference (27-29.10.2016), poświęconą eksporcie muzyki pomiędzy krajami europejskimi. W ciągu trzech dni paneli, dyskusji oraz spotkań specjaliści z Polski oraz Europy rozmawiać będą na temat promocji młodych artystów za granicami rodzimych krajów. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Narodowym Centrum Kultury, Miastem Stołecznym Warszawa oraz Warsaw Music Week w nowo otwartym Centrum Kreatywność Targowa, na warszawskiej Pradze.

O Music Export Conference czytajcie na naszej stronie www w zakładce Konferencja.
oraz stronach MKiDN
Do zobaczenie na imprezach i wykładach!

Organizator główny i koordynator: agencja Good Music Productions.

Dołączcie do nas!

Facebook | Instagram | Twitter

About
Kontakt
Social