14-15.12.2018
  • 14-15.12.2018
  • #WARSAWMUSICWEEK

O WARSAW MUSIC WEEK


Warning: Use of undefined constant art169 - assumed 'art169' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/goodmusic/ftp/wmw/wp-content/themes/wmw/page-temp1.php on line 17

Warsaw Music Week to nowoczesny festiwal miejski prezentujący utalentowanych artystów z Polski i Europy, a także kluby i sale koncertowe w Warszawie. Inicjatywa powstała w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music Productions z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa i Liverpool Music Week w okresie starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Chociaż Warszawa nie zdobyła tego tytułu, zyskała nowy festiwal, który w tym roku będzie miał już swoją 9. edycję.

W ciągu 8 lat, na festiwalu bawiło się ponad 60 tysięcy osób. Gwiazdami poprzednich edycji byli m.in.: Unkle, Hooverphonic, Ladytron, Hercules & Love Affair, Crystal Fighters, Apparat, Danger, DJ Mehdi, Goldie, Toro Y Moi, Danger, Erol Alkan, Thomas Azie, DJ Falcon i wielu innych. Łącznie w Warsaw Music Week Festival udział wzięło ponad 50 artystów zagranicznych i 250 wykonawców z Polski, którzy wystąpili w ponad 25 klubach i salach koncertowych w Warszawie.

Od 2015 roku, Warsaw Music Week to również platforma edukacyjno-networkingowa dla przedstawicieli branży muzycznej. W 2018 roku cały festiwal skupia się na tym elemencie programu. Obejmuje on część warsztatową dla profesjonalistów oraz wykłady i prezentacje dla młodych artystów i menadżerów. Naszym celem jest doskonalenie umiejętności, podnoszenie kwalifikacji kadr kultury oraz propagowanie najlepszych praktyk. Chcemy nie tylko dzielić się naszą wiedzą, ale również inicjować nawiązywanie współpracy i wymianę doświadczeń pomiędzy artystami, menadżerami, dziennikarzami, instytucjami i organizacjami kultury. Program festiwalu obejmie również ogólnodostępny cykl seminariów i spotkań dedykowany młodzieży i studentom wiążącym swoją przyszłość z sektorem kultury i przemysłem muzycznym. Jego celem jest wstępna edukacja oraz przybliżenie tajników działania rynku muzycznego w kraju i za granicą. Liczymy, że wykłady, spotkania, dyskusje oraz warsztaty zachęcą do poszerzania swojej wiedzy i podnoszenia kompetencji właśnie na Warsaw Music Week 2018.

O NAS
Kontakt
Social Media