14-15.12.2018
  • 14-15.12.2018
  • #WARSAWMUSICWEEK

Nextpop evening

Data:
6.10.2018
Klub:
SPATiF
Event:
Nextpop evening
Skład:
Jagoda Kudlińska + Wojtek Urbański Loa Frida Milky Wishlake OLY. Salk

Info

NEXTPOP Songwriters’ Label jest warszawską wytwórnią niezależną. Podczas tegorocznej edycji WMW, wytwórnia, wraz z legendarnym klubem SPATiF, zapraszają na szczególne wydarzenie – NEXTPOP Evening, podczas którego na 2. scenach wystąpią artyści: SALK, Oly., Milky Wishlake, Jagoda Kudlińska \ Wojtek Urbański i Loa Frida (FR),

Znany w Polsce z udanych debiutów label NEXTPOP skupia wybitnie zdolnych i oryginalnych artystów sceny niezależnej, koncertujących w Europie. Muzyka NEXTPOP to alternatywny pop/ rock, elektronika i indie folk (więcej na www.nextpoplabel.com).

Artyści i zespoły, które zobaczymy tego wieczoru to:

SALK – Selkie And the Lighthouse Keepers – to zespół pochodzący z Krakowa, stworzony przez trzech muzyków i poetę. Muzyka SALK to mieszanka elektroniki, alternatywnego rocka, dream pop i ambient. W tym roku zespół wydał swój pierwszy krążek pt. „Matronika” (2017).

OLY. (solo) – młoda singer-songwriterka, wokalistka o charakterystycznym dziewczęcym głosie i dojrzałej melodyce. Piosenki Oly. to niebanalne opowiadania, które powstają przy akompaniamencie ukulele i kalimby. Wokalistka ma w swoim dorobku debiutancki album „Home”, a obecnie pracuje nad materiałem na swój drugi album.

MILKY WISHLAKE (solo) – pianista, kompozytor wokalista i producent. Jego melodyjne utwory są połączeniem popu, elektroniki, neo-soul, funk, elementów w stylu muzyki lat 80-tych, 90-tych, z najnowszymi trendami. Inspiruje się twórczością takich artystów i zespołów jak: Queen, Kendrick Lamar, Talk Talk. Zadebiutował albumem „Wait For Us” (2016).

JAGODA KUDLIŃSKA \ WOJTEK URBAŃSKI. Urbański – doświadczony producent muzyczny, współtwórca zespołu Rysy, zaprosił do współpracy Jagodę Kudlińską z zespołu Lor – artystkę, która jest dla niego wokalnym objawieniem. Kontrastowe połączenie anielskiego wokalu, szorstkiego brzmienia syntezatorów i głębokiego basu.

LOA FRIDA – trio z Francji, koncertujące w składzie: Anka Ujma (klawisze, głos); Juliette Carlier
(wibrafon, klawisze, flet poprzeczny), Pierre Carsalade (klawisze, programming). Liderką zespołu LOA FRIDA jest Anka Ujma – mieszkająca w Tuluzie wokalistka i songwriterka polskiego pochodzenia. Zespół wydał dwie płyty „Pop-Fiction” (2014) i „Bipolar” (2017), stylistycznie i emocjonalnie rozciągnięte pomiędzy kobiecą, radosną, bogatą aranżacyjnie subtelną „folktronicą” i chłodnym, minimalistycznym i bardzo osobistym elektro.

NEXTPOP Evening to okazja do poznania bogactwa nastrojów i odcieni, specyficznych dla muzyki z wytwórni NEXTPOP.

19:30 MILKY WISHLAKE
19:50 OLY. (Solo)
20:20 SALK (scena na piętrze)
21:00 LOA FRIDA (FR)
21:30 JAGODA KUDLIŃSKA \ WOJTEK URBAŃSKI (scena na piętrze)

O NAS
Kontakt
Social Media