27-30.10.2016
  • 27-30.10.2016
  • #WMW2016
  • #WMWPRO

Konferencja

konferencja

Music Export Conference – Warsaw Music Week Pro

27-29.10.2016 Warszawa
Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Narodowym Centrum Kultury, Miastem Stołecznym Warszawa oraz festiwalem Warsaw Music Week mają przyjemność zaprosić na konferencję poświęconą eksportowi muzyki Music Export Conference.

Konferencja odbędzie się w dniach 27-29 października, w nowo otwartym Centrum Kreatywności, przy ul. Targowej 56 w Warszawie.

Jak skutecznie promować muzykę na rynkach zagranicznych? Którzy polscy artyści odnieśli sukces za granicą, a którzy wciąż mają na to szanse? Jakie bariery stanęły na drodze polskim artystom, którym nie udało się zdobyć uznania na międzynarodowych rynkach, mimo sukcesu krajowego? Jak to robią nasi sąsiedzi – Niemcy i kraje bałtyckie? Na czym polega fenomen szwedzkiego rynku muzycznego? Jakie są narzędzia skutecznej promocji muzyki w Internecie? Skąd czerpać środki na eksport muzyki? Jak chronione są prawa twórców za granicą? Na czym polega rola festiwali showcase’owych w promocji artystów? Jak sukcesy międzynarodowe polskich twórców muzyki klasycznej czy jazzowej przekuć na sukcesy w tzw. mainstreamie?

Na te i inne pytania będziemy starali się wraz zaproszonymi ekspertami i artystami znaleźć odpowiedź podczas debat i prezentacji zaplanowanych na pierwsze dwa dni konferencji.

Trzeci dzień konferencji skierowany jest dla osób stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej. Dla nich przygotowaliśmy warsztaty o dystrybucji cyfrowej oraz o tym jak zaistnieć na rynku muzycznym.

Wszystkich uczestników konferencji zapraszamy do udziału w koncertach showcase’owych festiwalu Warsaw Music Week.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Konieczna jest uprzednia rejestracja i zwrotne potwierdzenie od Organizatora.

Formularz rejestracyjny

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku, 24.10 (15:00). Informację o zakwalifikowaniu przekażemy w środę, 25.10.

Więcej informacji:

Program konferencji

Program Festiwalu Warsaw Music Week

Kontakt:

MusicConference@nck.pl

 

About
Kontakt
Social